Atrakcje Darłowa

1. Plaże
W granicach Darłowo noclegi znajduje się pięć kilometrów plaż będących latem kąpieliskami morskimi. Przez środek przebiega rzeka Wieprza, dzieląc plażę na wschodnią i zachodnią. Plaża zachodnia poprzez otwarty po horyzont Bałtyk spełnia wymogi aktywnych plażowiczów. Jest to miejsce doskonałe do kąpieli morskich, szaleństw na skuterze, czy jeździe na nartach wodnych. Po stronie wschodniej plaże osłonięte są przez kamienny falochron wyspowy, przez co przy plaży tworzą się  „laguny”. W płytkich basenach woda szybko się nagrzewa i jest o kilka stopni cieplejsza niż na otwartym morzu. Stwarza to idealne warunki dla zabaw dzieci w wodzie, przez co jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi i osób ceniących kąpiele słoneczne. Tym, którzy na plaży cenią sobie ciszę i spokój, bez ścisku i gwaru polecamy plażę na wschód od tzw. „patelni”. Rozciąga się ona aż do Jeziora Kopań i najlepiej wybrać się na nią rowerem.
2. Zabytki architektoniczne
Spacerując po Darłowo noclegi tanie warto zatrzymać się przy wielu interesujących zabytkach, wśród których uwadze polecamy: Kościół Mariacki z sześćdziesięcio- metrową wieżą, gdzie znajduje się Mauzoleum Pomorskie. W centrum miasta na Placu Kościuszki usytułowany jest Pomnik Rybaka, w tle którego turyści chętnie wykonują sobie pamiątkową fotografię z wakacji w Darłowo pokoje do wynajęcia. Tu także znajduje się Ratusz Miejski z zachowanym renesansowym portalem nad drzwiami wejściowymi, natomiast na rynku miejskim uwagę przyciąga Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Przez centrum Darłowa przebiega licząca czterysta pięćdziesiąt metrów długości ulica Powstańców Warszawskich. Na jednym jej krańcu znajduje się Kościół Św. Jerzego drugi wieńczy Brama Kamienna. Niepowtarzalną perłą Darłowa jest Zamek Książąt Pomorskich, gdzie urodził się i władał Król Eryk Pomorski. Jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości dwudziestu czterech metrów. Obecnie na zamku znajduje się Muzeum.  Darłowo domki
3. Rejsy wędkarskie
Darłowo uznane jest za całoroczną wędkarską, morską stolicę Polski, ze względu na pobliskie łowiska bogate w ryby, a zwłaszcza uznawanego za króla Bałtyku – dorsza. Stąd niemalże codziennie wypływa kilkadziesiąt kutrów i łodzi na połowy ryb morskich. Każdy zainteresowany przeżyciem takiej przygody bez problemu znajdzie miejsce na pokładzie jednego z wielu tutejszych kutrów rybackich, czy szybkich łodzi motorowych.
Miłośników wędkowania spotkamy również wzdłuż bulwaru portowego nad rzeką Wieprzą, przepływającą przez Darłowo i Darłówko w tzw. główkach falochronowych, jak również na samej plaży, uprawiających tzw. Surfcasting, czyli połowy z brzegu. Darłowo pensjonaty i jego okolice cieszą się popularnością nie tylko wśród wędkarzy morskich. Obie miejscowe rzeki, Wieprza i Grabowa, są krainą troci, łososi, pstrągów i lipieni.
4. Bornholm
Oddalona o pięćdziesiąt pięć mil morskich od Darłowa wyspa duńska, zwana „Majorką Północy”. Wyspa jest wymarzonym miejscem dla rowerzystów, z całą siecią ścieżek. Plusem są niewielkie odległości pomiędzy miejscami wartymi zobaczenia. Bornholm to harmonijne połączenie natury i kultury z imponującą ilością zabytków, do których należą m.in. jedyne w Skandynawii białe romańskie kościoły z 12 wieku w kształcie rotundy, czy największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus. Te i wiele innych atrakcji można zobaczyć, korzystając z usług Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej – armatora katamaranu Jantar.