Ciekawe miejsca w Kołobrzegu

Kołobrzeg noclegi stanowi największe uzdrowisko nad polskim morzem. Walory uzdrowiskowe Kołobrzegu docenione na początku XIX wieku, a przełomowym momentem była likwidacja twierdzy wojskowej, co pozwoliło miastu stać się kurortem w niedługim czasie. Rozpoczęta została rozbudowa dzielnicy uzdrowiskowej, powstał nadmorski park oraz liczne zieleńce.

Jednym z najważniejszych punktów miasta Kołobrzeg tanie noclegi jest port spełniający równocześnie rolę portu handlowego, rybackiego, pasażerskiego a nawet wojennego. Z tego największego w Polsce portu można wybrać się na wycieczkę statkiem pasażerskim lub „zabytkowym” żaglowcem. Cumują tam także okręty wojskowe, które udostępnione są do zwiedzania w czasie trwania Dni Morza oraz w święta państwowe.

Kołobrzeg pensjonaty to również doskonałe miejsce dla plażowiczów, gdyż jest tu jedno z najczystszych kąpielisk nad polskim morzem wraz z piękną, strzeżoną plażą docenianą każdego roku przez niezliczone ilości turystów. Kołobrzeska promenada zaczyna się przy molo i zaprasza turystów mnogością kawiarenek, smażalni ryb i straganów oraz pięknymi widokami.

W mieście tym atrakcje dla siebie znajdą również miłośnicy historii i zabytków. Jednym z ciekawszych miejsc jest Średniowieczna Starówka, której układ zachował się od XIII wieku. Można odbyć również niezwykły spacer po klimatycznych, starych uliczkach i na jednej z nich zobaczyć Basztę Prochową, czyli średniowieczny obiekt systemu obronnego Starego Miasta. Wartymi zobaczenia są również monumentalne budowle, takie jak Bazylika Wniebowzięcia NMP powstała na przełomie XIV i XV wieku oraz neogotycki Ratusz, przed którym stoi fontanna w formie kuli ziemskiej.