Uzdrowisko w Krynicy Zdrój

Krynica Zdrój noclegi jako uzdrowisko funkcjonuje już od ponad 200 lat, a Stare Łazienki Mineralne, Pijalnia Główna czy Nowy Dom Zdrojowy wyryły nie tylko niezatarte piętno na architektonicznej mapie miasta i regionu, ale są przede wszystkim świadectwem narodzin polskiego wodolecznictwa. Krynica Zdrój tanie noclegi to jednak nie tylko miasto wód leczniczych, ale i bogate źródło imprez artystycznych.
To miasto malarza prymitywisty – Nikifora, którego osoba na stałe wpisała się w krynicki pejzaż. To wyjątkowa architektura, która oprócz unikatowego na skalę światową szlaku cerkwi obejmuje także same budynki w centrum miasta, np. zabytkowe drewniane wille z początku XX wieku. Krynica Zdrój pokoje do wynajęcia

Główne atrakcje miasta:

EUROPEJSKI FESTIWAL IM. JANA KIEPURY
Europejski Festiwal im. Jana Kiepury ma już wieloletnią historię. Po raz pierwszy zorganizowano go w 1967 roku, a najważniejszą osobą obok wykonawców, którą powitano wówczas z wielkim entuzjazmem, była wdowa po Janie Kiepurze – Marta Eggerth.
W Krynicy oklaskiwano praktycznie wszystkich najlepszych artystów polskich scen operowych Krynica Zdrój pensjonaty
i operetkowych. Dyrektorem festiwalu od lat jest Bogusław Kaczyński – znany popularyzator opery, operetki i muzyki klasycznej. Letnie wydarzenie muzyczne co roku przyciąga do Krynicy wielu melomanów i turystów. Miasto przez dwa tygodnie rozbrzmiewa muzyką i śpiewem tworząc niezapomniany festiwalowy klimat, którego warto posmakować choć przez weekend .

BOGATA OFETA
„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz” – pisał przeszło cztery wieki temu Jan z Czarnolasu, a jego stwierdzenie nic nie straciło na aktualności. Dla tych, którzy podupadli na zdrowiu lub chcieliby takiej sytuacji zapobiec, Krynica-Zdrój oferuje szeroką gamę kuracji i zabiegów. Krynica Zdrój wille
W licznych pijalniach dostępne są lecznicze wody mineralne. Są to: szczawy alkaliczne, wapniowe, magnezowe i sodowe z zawartością żelaza, bromu, jodu. Ich nazwy najwięcej powiedzą znawcom tablicy Mendelejewa, oczywiście poza personelem uzdrowiska i osobami zawodowo związanymi z medycyną. Tradycyjne nazwy handlowe brzmią bardziej swojsko: Słotwinka, Zuber, Jan. Lista schorzeń, na które mają korzystny wpływ, jest naprawdę długa i ściśle związana z podstawowymi układami w organizmie człowieka: pokarmowym, moczowym oraz krążenia.

UZDROWISKO
Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu trawiennego, moczowego, kobiecych, serca i układu krążenia, schorzeń układu nerwowego, narządów ruchu oraz chorób krwi.

GÓRA PARKOWA
Kolej porusza się z prędkością 4 m/s, w ciągu godziny może przewieźć 500 osób. Wspaniałe widoki na Krynicę-Zdrój i okolice oraz liczne atrakcje zachęcają do spędzania tu wolnego czasu.
Latem fantastyczną zabawę dla wszystkich – bez względu na wiek – zapewnią „Rajskie ślizgawki”. Zimą najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa mogą poszaleć na „Kubusiowym Stoku”, gdzie funkcjonuje wyciąg taśmowy typu SUN KID o długości 100 m.

TOR SANECZKOWY
Wszyscy, niezależnie od wieku, będą się świetnie bawić na wielosezonowym torze saneczkowym „Sankostrada”. Jego atuty to: doskonałe położenie na stoku góry (Parkowej), malownicze krajobrazy i profesjonalna obsługa. Długość toru to ok. 950 m, czas zjazdu wynosi 1,5 do 2 minut. Wózki są dwuosobowe, dzieci do lat 8 mogą zjeżdżać w towarzystwie dorosłych.